Niedziela, 25 luty 2024 r.   Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 40

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Odpowiedzialnie i bezpiecznie – zarządzanie dopływami wód dołowych w KGHM Odpowiedzialnie i bezp...
Kopalnie miedzi KGHM od początku działania zmagają się z zagrożeniem wodnym i potrafią działać w warunkach takiego zagrożenia. Zmiany dopływ&oacu... »KAMIZELKA ODBLASKOWA NICZYM „PANCERZ” KAMIZELKA ODBLASKOWA N...
Codziennie policjanci podczas służby pełnionej w porze wieczorowo-nocnej zwracają uwagę na pieszych i rowerzystów, którzy poruszają... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Od marca emerytury i renty w górę Od marca emerytury i r...
W piątek 1 marca ruszy pierwsza transza wypłat zwaloryzowanych emerytur i rent. Coroczna waloryzacja przeprowadzana jest z urzędu, co oznacza, że... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Według danych z roku 2008 średni dochód na mieszkańca powiatu lubińskiego wynosił 5432,4 zł brutto. Jest to najwyższy wynik w Polsce

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Odstąpienie od umowy ubezpieczenia OC - co musisz wiedzieć?
Data dodania: 20 kwietnia 2022 — Kategoria: Wiadomości

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia OC - co musisz wiedzieć?

Wykupienie polisy OC jest obowiązkiem każdego kierowcy. Zdarzają się jednak sytuacje, w których chcemy odstąpić od umowy ubezpieczenia OC. Sprawdź, kiedy można zrezygnować z posiadanej polisy!

 

Wielu kierowców zadaje sobie pytanie, czy można zrezygnować z polisy OC w trakcie trwania ochrony ubezpieczeniowej. Czy odstąpienie od umowy ubezpieczenia OC jest możliwe? Czym różni się wypowiedzenie od odstąpienia od umowy OC? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.

Czym jest ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) jest obowiązkowe dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Takie ubezpieczenie chroni właściciela pojazdu od odpowiedzialności finansowej za wyrządzone szkody. W sytuacji, gdy kierowca spowoduje wypadek lub kolizję, ale posiada ważne ubezpieczenie OC, nie będzie musiał wypłacać poszkodowanym odszkodowania (zrobi to za niego ubezpieczyciel). Warto pamiętać, że polisa OC jest obowiązkowa nie tylko w przypadku samochodów. Ubezpieczenie OC musisz wykupić także w sytuacji, gdy jesteś właścicielem motocykla, quada czy traktora. 

Czym się różni wypowiedzenie od odstąpienia od umowy OC?

Będąc w temacie rezygnacji z ubezpieczenia OC trzeba wyjaśnić, czym właściwie różni się wypowiedzenie od odstąpienia od umowy OC. Warto wiedzieć, że odstąpienie od umowy jest możliwe wyłącznie w przypadku umowy zawartej na odległość (czyli za pośrednictwem internetu lub telefonu). W takiej sytuacji klient ma prawo odstąpienia od umowy OC w okresie 30 dni od dnia zawarcia umowy (bez konieczności podawania przyczyny rezygnacji). Ubezpieczyciel ma obowiązek zwrócić konsumentowi wszelkie dokonane przez niego płatności w ciągu 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy. Z kolei wypowiedzenie umowy polisy OC jest możliwe tylko w kilku przypadkach, które opiszemy w dalszej części tekstu. Wykupiłeś/aś polisę OC i chcesz z niej zrezygnować? Więcej informacji na ten temat znajdziesz w serwisie WypowiadamOC.pl

Wypowiedzenie umowy OC zawartej u agenta – kiedy jest możliwe?

Kwestia wypowiedzenia umowy OC wygląda nieco inaczej niż w przypadku odstąpienia od umowy polisy - https://wypowiadamoc.pl/jak-odstapic-od-umowy-oc-zawartej-u-agenta. Warunki wypowiedzenia umowy OC zostały określone w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych. Zasady te są takie same dla umów podpisanych u agenta oraz zawartych na odległość. Umowę polisy OC możemy wypowiedzieć w sytuacjach, gdy:

  • Właściciel pojazdu jest ubezpieczony w dwóch firmach jednocześnie – jeżeli np. znalazłeś/aś tańszą ofertę OC w innej firmie, a Twoja umowa OC u dotychczasowego ubezpieczyciela została przedłużona automatycznie na kolejny rok, możesz ją wypowiedzieć. Pamiętaj jednak, że w takim przypadku konieczne będzie opłacenie części składki za wykorzystany okres ochrony.
  • Kończy się okres ochrony – umowę OC należy wypowiedzieć najpóźniej dzień przed końcem jej obowiązywania.
  • Kierowca kupił używany samochód – zbywca pojazdu musi przekazać nabywcy ubezpieczenie OC. Nowy właściciel może kontynuować dotychczasową polisę lub zrezygnować z niej i wykupić ubezpieczenie w innej firmie.

Odstąpienie od umowy OC – jakie informacje musi zawierać?

Jeśli chcesz odstąpić od umowy OC, musisz koniecznie dowiedzieć się, w jaki sposób należy sformułować oświadczenie o odstąpieniu od umowy. W treści dokumentu powinny się znaleźć następujące dane:

  • Imię, nazwisko i adres właściciela pojazdu;
  • Nazwa i adres towarzystwa ubezpieczeniowego;
  • Numer polisy OC, z której chcesz zrezygnować;
  • Numer rejestracyjny, marka i model pojazdu;
  • Powód odstąpienia od umowy;
  • Własnoręczny podpis właściciela samochodu.

Materiał zewnętrzny

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,23688.html
Ten artykul byl czytany 1432 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

~harry

GoœМ serwisu
#44160 | 25.04.22 21:40:51Zgіo¶ naruszenie netykiety/regulaminu.

samo odstąpienie to formalność, więcej czasu się spędza na znalezieniu taniego OC :D ja ostatnio dorwałem niezłe warunki w apce mpay, warto sprawdzić
Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.021 sek.Lubin 1.0