Środa, 25 maja 2022 r.   Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 44

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Jak usunąć nieprzyjemny zapach z przydomowej oczyszczalni? Jak usunąć nieprzyjemn...
Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest pożytecznym urządzeniem pozwalającym zagospodarować odpady ściekowe z indywidualnych gospodarstw ... »Światowy gigant branży wydobywczej na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos Światowy gigant branży...
Biznesowe konferencje, promocja polskiej gospodarki i spotkania z szefami globalnych firm – delegacja KGHM bierze udział w jednym z najbard... »Dziecko w żłobku – już płyną pieniądze z ZUS Dziecko w żłobku ̵...
W mieniony piątek 20 maja na konta żłobków popłynęły pierwsze pieniądze. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przelał w pierwszej transzy ponad ... »POLICJANCI DLA DZIECI – DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE PODCZAS IMPREZY SPORTOWEJ POLICJANCI DLA DZIECI ...
Lubińscy policjanci w niedzielę, 22 maja br. zabezpieczali „Łabędzi Bieg”, który został zorganizowany przez Centrum Turystyki ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...3.11.1998 Prezydentem Miasta Lubina zostaje Dariusz Milka a wiceprezydentami Mariusz Duży i Zdzisław Kozicki.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

UWAGA NA FAŁSZYWE SMSY O NIEOPŁACONYM RACHUNKU ZA PRĄD
Data dodania: 13 maja 2022 — Kategoria: Wiadomości

UWAGA NA FAŁSZYWE SMSY O NIEOPŁACONYM RACHUNKU ZA PRĄD

Mamy informacje, że lubinianie otrzymują z nieznanych im numerów informacje dotyczące zaległości w opłacaniu rachunków za energie elektryczną. Pod informacją znajduje się link do opłacenia zaległości. To nic innego jak oszustwo. Co powinniśmy zrobić? Zignorować wiadomość a już na pewno nie otwierać wspomnianego linku.

Ten rodzaj oszustwa to podobny schemat jak to do opłacenia przesłanej do nas paczki. Tam też funkcjonował link a autor wiadomości informował o koniecznej dopłacie w wysokości 50 groszy. W oszustwie na „brak prądu” dostajemy informację o tym, że dostawca odetnie nam prąd w związku z brakiem opłat. Oczywiście może to wywołać inne emocje niż sms o dopłacie do paczki, ale nie powinniśmy tym emocjom ulegać. Oszuści posuwają się do różnych metod by nas „nabrać”. Jeżeli widzimy pod wiadomością jakikolwiek nieznany link nie otwierajmy go, bo narażamy się na zainfekowanie telefonu złośliwym oprogramowaniem lub niekontrolowanym przesłaniem informacji z naszego telefonu.

Jak odróżnić fałszywą wiadomość od prawdziwej?

PGE Obrót przypomina, aby zawsze sprawdzać informacje otrzymywane drogą pocztową i elektroniczną. Spółka podkreśla, że w korespondencji przypominającej o zaległych płatnościach oraz zamiarze wstrzymania dostaw energii elektrycznej zawsze podany jest nr Klienta, nr faktury/dokumentu wraz z terminem płatności i kwotą do zapłaty. Nie ma tam natomiast linku kierującego bezpośredniego do systemów płatności internetowych.

aspirant Krzysztof Pawlik
zastępca Oficera Prasowego
Komendy Powiatowej Policji w Ścinawie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,23776.html
Ten artykuł był czytany 142 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.009 sek.Lubin 1.0