Poniedzialek, 20 maja 2024 r.   Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 38

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Sprawcy napaści na pracowników Ochrony błyskawicznie zatrzymani przez policjantów. Sprawcy napaści na pra...
Cztery osoby dotkliwie pobiły pracowników ochrony, kiedy ci zwrócili im uwagę na ich niewłaściwe zachowanie. Mimo, że po zdarzeniu ... »ZOO Lubin - Mecenat nad spotkaniem autorskim z dr. Ryszardem Kulikiem ZOO Lubin - Mecenat na...
Ogród Zoologiczny w Lubinie objął mecenatem wydarzenie organizowane przez Eko Bazę - Terapia Edukacja Zabawa, którym jest spotkanie... »„Newstalgia” w kuchni, czyli tradycyjne smaki  w nowym wydaniu „Newstalgia̶...
Trend na powrót do dań, które pamiętamy z dzieciństwa, wyraźnie zaznaczył się w kulinarnym świecie. Jedzenie ma budzić dobre skojar... »Prawie 50 tysięcy wynosi najwyższa emerytura w Polsce Prawie 50 tysięcy wyno...
Najwyższa 48,6 tys. Najniższa zaledwie 1 grosz. Jak to możliwe? Najwyższa emerytura wypłacana na Dolnym Śląsku należy do emerytowanego lekarza, k... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...2.05.1945 Przejęcie miasta przez administrację polską, czynna była komenda milicji a od 15.05.1945 w ratuszu zaczął funkcjonować Zarząd Miejski

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Dzień dziecka z lubińskimi policjantami
Data dodania: 30 maja 2023 — Kategoria: Wiadomości

Dzień dziecka z lubińskimi policjantami

Na terenie powiatu lubińskiego z okazji „Dnia dziecka”, organizowanych jest wiele atrakcji dla dzieci. Do działań promujących bezpieczeństwo najmłodszych, jak co roku włączyli się lubińscy policjanci. Rozmawiali z dziećmi o tym dlaczego warto korzystać z odblasków, jak poruszać się bezpiecznie po chodniku i ścieżce dla rowerów oraz jakie przepisy obowiązują na drogach. Każde dziecko otrzymało od policjantów kamizelkę odblaskową, aby zawsze było widoczne i bezpieczne na drodze.

W sobotę, 27 maja br., na terenie boiska Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie, odbył się piknik  z okazji „Dnia Dziecka”. Lubińscy funkcjonariusze bardzo chętnie włączyli się do udziału w tym przedsięwzięciu.

Policjanci z zespołu ds. profilaktyki społecznej, przybliżyli uczestnikom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. W szczególności zwrócili uwagę na przepisy dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi i rowerzyści. Rozmawiali z dziećmi o tym, jak prawidłowo korzystać z chodników i ścieżek rowerowych, jakie wyposażenie należy mieć na jednośladach oraz dlaczego warto korzystać z kasku rowerowego. Policjanci podkreślali również jak ważne jest korzystanie z odblasków. Przypomnieli, że jest to nie tylko obowiązek, ale również element znacznie zwiększający naszą widoczność, a co za tym idzie bezpieczeństwo.

Podczas spotkania każde dziecko otrzymało od funkcjonariuszy elementy odblaskowe w postaci kamizelek, aby podczas spacerów czy jazdy na rowerze, były zawsze widoczne i bezpieczne na drodze.

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24997.html
Ten artykul byl czytany 159 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.013 sek.Lubin 1.0