Sobota, 26 listopada 2022 r.   Imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 50

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Firmy z regionu z dofinansowaniem z ZUS Firmy z regionu z dofi...
Znamy już nazwy firm, które dostaną pieniądze z ZUS na dofinansowanie  projektów dotyczących poprawy bezpieczeństwa i warunk&o... »Potrzebujesz laptopa? Kupuj na raty Potrzebujesz laptopa? ...
Dobry laptop z mocnym procesorem, pojemnym i szybkim dyskiem, wydajną kartą graficzną i wysokiej jakości obrazem, przygotowany do codziennej prac... »KAS wykryła oszustwo podatkowe na ponad 2 mln zł KAS wykryła oszustwo p...
Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryła, że spółka błędnie zastosowała zwolnienie z opodatkowania wypłaconych dywidend ... »Śruby dwustronne - do czego jest stosować ? Śruby dwustronne - do ...
Śruby wykorzystywane są praktycznie we wszystkich branżach przemysłowych i nie tylko. Okazuje się, że przy ich pomocy można wykonać trwałe i s... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...VII 1949 Powstanie parafii prawosławnej

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomości z Lubina i okolic
Ospała sprawiedliwość
Data dodania: 21 marca 2009 — Kategoria: Wiadomości

Ospała sprawiedliwość

Prawo jest pełne absurdów, więc sprawy się wloką. Wiele procesów na Dolnym Śląsku ciągnie się latami.

Zdaniem karnisty prof. Mariana Filara z uniwersytetu w Toruniu, procesy w Polsce ciągną się latami, bo sędziowie są przeczuleni na punkcie praw człowieka. Wolą być nadmiernie ostrożni i nad każdą decyzją zastanawiają się dwa razy.

Beata Kempa, dolnośląska posłanka PiS, była wiceminister sprawiedliwości:
- Przygotowaliśmy projekty zmian, które miały ulepszyć procedurę - przypomina. - Na przykład przepis, że jeśli ławnik umrze lub wyjedzie za granicę, proces toczy się od nowa. To absurd! Żeby coś się zmieniło, potrzebna jest też determinacja wymiaru sprawiedliwości. Ale jej nie ma...

Kończący się właśnie wrocławski proces w sprawie korupcji w polskim futbolu trwał nieco ponad rok. Jak na polskie warunki to bardzo krótko. Ale i w tym przypadku mieliśmy do czynienia z absurdami. Akt oskarżenia, którego kopie dostali przed sprawą wszyscy oskarżeni i sąd, musiał być odczytany w całości na początku procesu. Trwało to kilka dni.

Według danych Ministerstwa Sprawiedliwości, sprawa karna w Polsce średnio trwa 7 miesięcy. Procesy opisywane od lat przez dolnośląskie media ciągną się znacznie dłużej.
- Od 7 lat nie mogę się doczekać sprawiedliwości - mówił nam w piątek Stanisław Szejnwald, ojciec 15-letniej Kasi, która zmarła na fotelu dentystycznym po podaniu jej narkozy. - Dopiero gdy usłyszę wyrok, odzyskam spokój. Na początku żona chodziła na rozprawy, ale to trwało tak długo, że nerwy jej puściły. Teraz chodzę tylko ja.

W świdnickiej Prokuraturze Okręgowej od czterech lat ciągnie się śledztwo dotyczące skorumpowanych policjantów. Współpracowali z miejscowym gangiem, zajmującym się m.in. produkcją narkotyków. Końca nie widać.
- W sprawach dotyczących funkcjonariuszy publicznych musimy zachować szczególną dokładność - tłumaczy opieszałość Ewa Ścierzyńska ze świdnickiej prokuratury.

W Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu przybywa skarg na opieszałość polskich sądów. Pod względem liczby skarg na przewlekłe procedury sądowe Polska jest na drugim miejscu w Europie, tuż za Włochami.

Rekordowe odszkodowanie - 12 tys. euro - zapłacić musi Skarb Państwa mieszkance Mazowsza. Na wyrok w procesie cywilnym czekała 18 lat! W większości krajów Zachodu to nie do pomyślenia. Josef Fritzl, austriacki zbrodniarz, który przez 24 lata więził i gwałcił swoją córkę oraz zabił poczęte z nią dziecko, został zatrzymany w kwietniu ub.r. W czwartek, po trzech dniach procesu, skazano go na dożywocie.

W piątek w Białymstoku zaczął się proces "polskiego Fritzla". Zatrzymany we wrześniu, przez kilka lat - m.in. w podwrocławskich Pasikurowicach - gwałcił swoją córkę. Urodziła mu dwójkę dzieci.
Jak długo potrwa jego proces? Nikt się nie łudzi, że skończy się w ciągu tygodnia.

Marcin Rybak, Eliza Głowicka

Słowa kluczowe: sprawiedliwosc procesy sad
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,3286.html
Ten artykuł był czytany 769 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.012 sek.Lubin 1.0