Czwartek, 21 czerwca 2018 r.   Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 88

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
XIII Otwarty Zlot Motocyklowy Rudna - Gwizdanów XIII Otwarty Zlot Moto...
W dniu 22 czerwca 2018 roku wszystkie drogi prowadzą do miejscowości Gwizdanów w gminie Rudna gdzie odbędzie się XIII Zlot Motocykli. Cie... »Twój Vincent w Kulturze Dostępnej Twój Vincent w Kulturz...
Kultura Dostępna to projekt, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwel... »Zawody sportowo-pożarnicze Zawody sportowo-pożarn...
Jak co roku, gminne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, stanęły w szranki by wygrać w konkurencjach na najlepszą męską i kobiecą drużynę. Zawo... »Linia kolejowa Rudna Gwizdanów na półmetku Linia kolejowa Rudna G...
Przed końcem tego roku przywrócony zostanie ruch towarowy, a później pasażerski na odcinku kolejowym Legnica – Lubin. W lipc... »

» archiwum wiadomości


Magazyn elubin.pl

silesianseo.pll
Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Po przeprowadzonej w 2000 roku inwentaryzacji przyrodniczej na terenie Lubina stwierdzono występowanie 8 gatunków roślin, grzybów i porostów podlegających ochronie ścisłej, 8 gatunków roślin podlegających ochronie częsciowej oraz 26 gatunków roślin rzadkich, 8 gatunków chronionych i 17 gatunków rzadkich bezkręgowców, wśród ryb 1 gatunek chroniony i 1 rzadki, 5 gatunków chronionych płazów (wszystkie występujące w Polsce gatunki płazów znajdują się pod ochroną) 4 gatunki chronionych gadów (wszystkie występujące w Polsce gatunki gatunki gadów znajdują się pod ochroną_, 92 gatunki chronionych ptaków, 9 gatunków chronionych nietoperzy( wszystkie występujące w Polsce gatunki nietoperzy znajdują się pod ochroną) oraz 6 gatunków chronionych ssaków. Główne zasoby naturalne Lubina to: ruda miedzi, srebro, pokłady żwiru i piasku.

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic

Mieszkańcy powinni decydować o rozwoju naszego powiatu i jego stolicy - film
Data dodania: 01 października 2014 — Kategoria: Wiadomości

Mieszkańcy powinni decydować o rozwoju naszego powiatu i jego stolicy - film

Stowarzyszenie Razem dla Lubina i Powiatu zorganizowało dzisiaj konferencję prasową w celu przedstawienia swoich władz, celów oraz swojej misji.

Mottem misji stowarzyszenia jest hasło "Czas najwyższy, aby wszyscy mieszkańcy powiatu lubińskiego decydowali o rozwoju naszego powiatu i jego stolicy".

Aleksandra Dąbrowska wyjaśniła, że stowarzyszenie jest otwarte na wszystkich mieszkańców, bez względu na przynależność do partii czy innych stowarzyszeń. Stowarzyszenie podkreśla także, że ludzie tworzący stowarzyszenie wywodzą się z różnych środowisk, gdzie działają na co dzień.

Stowarzyszenie powstało w maju tego roku i jego celem nie są najbliższe wybory, ale działalność społeczna na rzecz powiatu. Przyznała, że stowarzyszenie założyło swój komitet wyborczy, ale nie ma jeszcze zarejestrowanych list wyborczych.

Stowarzyszenie ma pomysł na to, żeby sami mieszkańcy angażowali się w sprawy samorządu, poprzez stworzenie budżetu obywatelskiego, dzięki któremu mieszkańcy sami mogliby wskazywać na najważniejsze potrzeby i decydować o podziale tego budżetu.

Stowarzyszenie spotkało się już z kilkoma grupami społecznymi, żeby wspólnie wyłonić potrzeby i problemy, z którymi na co dzień borykają się mieszkańcy powiatu.

Stowarzyszenie wydało broszurę, w której zawarte są główne postulaty, którymi będzie się kierować w swoim działaniu. Wciąż także otwarte jest na nowe postulaty od mieszkańców naszego regionu.

 

Słowa kluczowe: lubin stowarzyszenie Razem
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,12557.html
Ten artykuł był czytany 1343 razy.


3 komentarze

Napisz komentarz!

~Roman Burczak

Gość serwisu
#41331 | 01.10.14 11:42:55Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Dziękuję za przybycie i zapraszam do dalszej dobrej współpracy
~Skarbnik Stowarzyszenia

Gość serwisu
#41334 | 02.10.14 07:08:42Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Zapraszam do stowarzyszenia.<br /> <br /> Idea jest prosta dość władzy w jednych rękach która głosuje tak.<br /> <br /> - dla podwyżki wody -tak<br /> - dla podwyzki śmieci - tak
~Gośść

Gość serwisu
#43820 | 20.12.17 15:58:03Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Brawo dla mistrza z zaczeską!
Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.Copyright © 2006-2018 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.056 sek.Lubin 1.0