Niedziela, 03 grudnia 2023 r.   Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 52

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Lubinianin stracił oszczędności na inwestycji w akcje koncernu paliwowego i gazowego Lubinianin stracił osz...
70-latek chcąc zainwestować pieniądze w akcje koncernu paliwowego i gazowego stracił 130 tysięcy złotych. Reklama szybkiego zysku dostępna była n... »Uroczyste ślubowanie w zimowej aurze. Uroczyste ślubowanie w...
Już w najbliższą niedzielę, 3 grudnia 2023 roku, mieszkańcy Lubania będą świadkami ostatniej w tym roku przysięgi wojskowej żołnierzy 16 Dolnoślą... »Barbórka 2023 w KGHM Barbórka 2023 w KGHM
Akademia wręczania odznaczeń najbardziej zasłużonym pracownikom rozpoczęła tegoroczne obchody Barbórki w KGHM. Podczas centralnej uroczyst... »Obwieszczenia o licytacjach (dolnośląskie) Obwieszczenia o licyta...
Licytacje opublikowane dnia: 30 listopada 2023   Kategoria: pozostałe ruchomości 1. Garaż metalowy wolnostojący, lokalizacja: PRZE... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1995 Lubin otrzymał nagrodę i tytuł "Miasta bez barier"

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
KGHM: Wysokie wynagrodzenia związkowców i zarządu
Data dodania: 06 kwietnia 2009 — Kategoria: Gazeta POLSKA

KGHM: Wysokie wynagrodzenia związkowców i zarządu

KGHM zawsze miał gest. Okazuje się, że nie tylko dla byłych i obecnych prezesów, ale i dla związkowców zasiadających w nadzorze - czytamy w "Pulsie Biznesu".

W 17 dni można zarobić więcej niż w osiem miesięcy. Gdzie? - pyta z ironią "Puls Biznesu". - W KGHM, na co wskazuje opublikowany wczoraj raport za 2008 r. Krzysztof Skóra, były prezes miedziowej spółki, zainkasował w zeszłym roku aż 1,15 mln zł wynagrodzenia, a pracował tylko do 17 stycznia 2008 r. W tej kwocie aż 600 tys. zł stanowi jednak jego odprawa. Jego następca Mirosław Krutin dostał mniej, bo tylko 590 tys. zł, a pracuje w firmie od końca kwietnia 2008 r. Pozostali członkowie obecnego zarządu, czyli Maciej Tybura i Herbert Wirth, zarobili w zeszłym roku odpowiednio 442 tys. zł i 461 tys. zł - wyliczył "Puls Biznesu".

Pokaźnymi dochodami mogą się też pochwalić trzej przedstawiciele związków zawodowych, którzy zasiadają w radzie nadzorczej KGHM. Z raportu wynika, że Józef Czyczerski (szef miedziowej Solidarności), Leszek Hajdacki (przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego Rudna) i Ryszard Kurek (przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego Lubin) zarobili w zeszłym roku odpowiednio: 182 tys. zł, 249 tys. zł i 223 tys. zł. Ich dochody składają się tradycyjnie z dwóch części. Za samo zasiadanie w radzie nadzorczej dostają 86-89 tys. zł rocznie. Reszta to wynagrodzenie wynikające z pełnienia funkcji kierowniczych w związkach zawodowych, zależne od średniej pensji uzyskiwanej w okresie poprzedzającym wybór do tych władz - podał "Puls Biznesu".

W ujęciu jednostkowym KGHM zarobił w zeszłym roku 2,92 mld zł, przy 11,3 mld zł przychodów. W tym roku zysk ma być już o wiele niższy — oficjalna prognoza mówi o 488 mln zł zysku netto.

7,2 mln zł - tyle pieniędzy KGHM wydał w zeszłym roku na wynagrodzenia dla zarządu. Z tego aż 2,7 mln zł stanowiły odprawy dla odwołanej ekipy Krzysztofa Skóry. Dla porównania rok wcześniej menedżment zainkasował 4,6 mln zł, w tym odprawy dla odchodzącego zarządu Wiktora Błądka wyniosły 440 tys. zł.

Puls Biznesu

Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,3344.html
Ten artykul byl czytany 1902 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.012 sek.Lubin 1.0